Szanowni Państwo,

Działając w imieniu spółki RP-Export zapraszam do współpracy- oferujemy w sprzedaży pojazdy Mercedes- Benz napędzane CNG. Istnieje także możliwość najmu oszczędnych pojazdów napędzanych CNG .

mercedes-rpexport-Handel hurtowy i detaliczny pojazdami

 

RP-Export-wypożyczalnia-mercedes-cng3RP-Export-wypożyczalnia-mercedes-cngRP-Export-wypożyczalnia-mercedes-cng2

 

CNG (ang. Compressed Natural Gas) jest to paliwo – gaz ziemny w postaci sprężonej do ciśnienia 20-25 MPa. Służy do napędupojazdów silnikowych zarówno z zapłonem iskrowym jak i z samoczynnym. Na świecie jeździ ponad 4 miliony samochodów zasilanych sprężonym gazem ziemnym. Funkcjonuje ponad 8 tys. stacji zasilania tym paliwem.

Wartość energetyczna 1 m3 w warunkach normalnych (Nm3) jest w przybliżeniu równa 1 litrowi benzyny. Masa 1 Nm3 gazu ziemnego wynosi w przybliżeniu 0,7 kg i jest uzależniona od składu gazu.

Światowym liderem w liczbie samochodów napędzanych CNG jest Argentyna. Według danych „The Gas Vehicle Report” w Argentynie znajduje się 1,4 mln tego typu pojazdów. Na drugim miejscu znajduje się Brazylia z 921 tysiącami samochodów na CNG, na trzecim zaś Pakistan z 475 tysiącami samochodów. Polska zajmuje odległe miejsce z dwoma tysiącami pojazdów napędzanymi CNG.[1]